Červenec 2011

Zemřel Otto Habsburský

16. července 2011 v 20:29 | Vnikuš |  Ostatní členové Habsburské rodiny
4. července, bohužel, zemřel syn Karla I. - Otto Habsburský a dnes měl pohřeb ve Vídni. Jeho rakev je uložena v Kapucínské kryptě ve Vídni, mezi jeho předky. Dnes jsem tuto smutnou novinu viděla v televizních novinách na Nově a tato zpráva mě velmi zarmoutila... Přeji celé jeho rodině upřímnou soustrast.

http://www.usteckenovinky.cz/repository/zpravy/_antialias_ea503302-f769-102e-9d3d-00259003513e_9ad6d9e2543c1a8cc8d65f0c15cc6231.jpg

Soukromý svět Habsburků - Život a všední dny jednoho rodu

15. července 2011 v 10:23 | Vnikuš |  Knihy o Alžbětě a o její rodině

Včera jsem od sestry dodatečně dostala tuhle knihu :) Sice jsem teprve na začátku, ale už teď mě velmi zaujala. Například jsem se díky téhle knížce dozvěděla, že "předky" Habsburků byl prorok Mohamed a Čingischán... Cena je trochu vyšší, ale myslím si, že se tahle investice vyplatí... ;) :)

Ale teď k bližším informacím:
Autoři: Lynne Heller, Karl Vocelka
Počet stran: 360
Vydalo nakladatelství: Plejáda
Rok vydání: 2011
Cena: 599 Kč

Anotace:
Kniha rakouského autora a americké spisovatelky představuje první ucelenou publikaci svého druhu o panovnickém rodu Habsburků. Autoři se věnují nejen otázkám týkajícím se historie rodu, ale pronikají i do soukromí Habsburků a uvádí na pravou míru mnoho domněnek a fám. Nevěnují se pouze těm Habsburkům, kteří pronikli až na královský či císařský trůn, zajímají se i o osudy ostatních z rodu, kteří nebyli určeni pro vládu. V publikaci najdeme mnoho podrobností o tomto mocném vladařském rodu, čtenáři se dozví spoustu zajímavých faktů například o oblasti výchovy, majetku, nároku na vlastnictví či o nemocech. Stranou nezůstává ani oblast uzavírání manželství, od struktury svatby až po jedince, kteří bývají v rodině označováni jako černé ovce. Na své si přijdou i zájemci o politické otázky. Autoři se věnují jak konfliktům Habsburků v minulosti, tak i roli tohoto rodu od roku 1918 až do současnosti. Kniha je vybavena krásnými ilustracemi, které toto poutavé vyprávění dokreslují a jsou tematicky seřazeny podle oblastí, které se kniha právě věnuje. Pro lepší přehlednost najdeme v publikaci mnoho rodokmenů, které čtenářům umožní snazší orientaci v několika liniích habsburského rodu.