V remaku Sissi nahradí Romy Schneiderovou emancipovaná Italka

8. června 2010 v 13:56 | Vnikuš |  Filmy o Alžbětě


Další osvědčený titul čeká nová, modernější verze. Ve vídeňském Hofburgu se začal natáčet remake více než padesát let staré trilogie o osudech císařovny Sissi. Dojde i ke změně názvu, nová císařovna bude mít uprostřed jména jen jedno s.
Romy Schneiderovou (vpravo) nahradí ve filmové předělávce o císařovně Sissi italská herečka Cristiana Capotondiová.
Romy Schneiderovou (vpravo) nahradí ve filmové předělávce o císařovně Sissi italská herečka Cristiana Capotondiová.


Před lety si na roli Alžběty přezdívané Sissi udělala jméno rakouská herečka Romy Schneiderová. Její nástupkyní je osmadvacetiletá světlovlasá Italka Cristiana Capotondiová.
Z trilogie Sisi
Nepříliš známá herečka si svou novou příležitost pochvaluje. "Sama jsem byla v minulosti Sissi. Ve své rodině jsem byla vlastně kluk, který si dobře rozuměl s otcem. sestra byla atraktivní dáma jako Néné (sestra Sissi). Doufala jsem, že jednou se to zlomí a projeví se můj sex-appeal," uvedla Capotondiová.

"Byla jsem Sissi"

Podle Capotondiové rozhodně nemáme očekávat kopii původního snímku. "Film s Romy Schneiderovou jsem opravdu milovala. My se ale zabýváme i politickou a intelektuální stránkou této ženské postavy. Bude to jiná Sissi a doufám, že si ji zamilujete," řekla herečka. To, že si ji autoři vybrali, bere jako znamení.
UKÁZKY Z FILMU SISSI
V centru nového "emancipačního" příběhu stojí střet mladé císařovny, která miluje svobodu, s přísnou tchyní Žofií. Závěr filmu přiblíží Alžbětinu korunovaci maďarskou královnou, což autoři označili za její velký politický úspěch. Diváci ale nepřijdou ani o velkou lásku mezi hlavní hrdinkou a mladým císařem.

Nová císařovna jen s obyčejným "s"

Režisér Xaver Schwarzenberger televizní film označil za "realistickou romanci" či "romantické drama" a dodal, že si je vědom toho, že soupeřit s filmem s milovanou Romy Schneiderovou bude obtížné. I proto autoři remake pojmenovali "Sisi", ale jen s jedním "s" uprostřed jména. V německy mluvících zemích se jinak císařovnina přezdívka píše se dvěma "s", tedy jako Sissi.
Z trilogie Sisi
Dvoudílný televizní koprodukční film by měl podle agentur stát 11 milionů eur (asi 291 milionů korun). Natáčet se bude v Rakousku, Itálii i Maďarsku. Filmaři se nastěhují mimo jiné do Benátek, na zámek Miramare u Terstu či do zámku Schönbrunn.
Ve scénách se vystřídá 2 000 komparzistů, italské módní ateliéry ušily 700 kostýmů, z nichž 40 oblékne hlavní hrdinka. Na televizních obrazovkách by se měl příběh o životě krásné šlechtičny objevit o Vánocích.

zdroj:idnes.cz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 KatushKa KatushKa | Web | 2. listopadu 2010 v 16:09 | Reagovat

já s tím nesouhlasím.už jen proto, že moc jako Sissi a ani jako Romy nevypadá...prostě..pravá Sissi 4-ever..:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama