Listopad 2009

Audio průvodce ke stažení zdarma do Sisi muzea!

28. listopadu 2009 v 19:17 | Vnikuš |  zajímavosti
Dnes jsem zabrouzdala na stránky Hofburgu a tam jsem našla audio průvodce do Sisi muzea!!!
Tak Vám ji sem dávám. Právě ho poslouchám, i když nejsem v Hofburgu :o)
Je to super! Nemusíte si říkat o audio průvodce u pokladny... Jen si ho uložíte do Mp3 a jdete! :o) Super ne? Doufám, že jsem Vám pomohla. Tak papa :o*Záhlaví

22. listopadu 2009 v 14:35 | Vnikuš |  Alžběta

Ahojky, jak se všichni máte? Rozhodla jsem se, že lám nové záhlaví, protože tohle mi přijde takové jednoduché... Ale nevím jaké fotky a obrazy Sisi a její rodiny tam mám dát... Tak Vás žádám o pomoc. Dám sem různé fotky a podle komentářů udělám záhlaví... Souhlasíte? Děkuji!

1. obrázek:

2. obrázek:

3.obrázek:


4. obrázek:5. obrázek:

6. obrázek:

7. obrázek:

8. obrázek:9. obrázek:
10. obrázek:
11. obrázek:

12. obrázek:13. obrázek:

14. obrázek:

15. obrázek:Klidně můžete hlasovat pro víc obrázků! Děkuji!

Anna Nahowská a císař František Josef

22. listopadu 2009 v 13:45 | Vnikuš |  Knihy o Alžbětě a o její rodině
Podtitul: Zápisky
Autor: Anna Nahowská; s komentářem Friedricha Saathena
Nakladatelství: Akropolis
Rok vydání: 1994
Počet stran: 134 včetně čb. příl.

Anotace:
O Anně Nahowské neměl do poloviny 80. let 20. století nikdo ani tušení. Tento intimní vztah mezi zralým císařem Františkem Josefem a mladou kupeckou dcerkou a později ženou železničního úředníka vyšel najevo až když byl nalezen a v roce 1986 vydán Tajný deník Anny Nahowské. Obsahuje podrobné zápisky o setkáních Anny s císařem v letech 1875-1888, kdy ji habsburský panovník poznal jako sličné patnáctileté děvče, zakoupil jí krásný dům poblíž Schönbrunnu, kde potom býval takřka pravidelně ranním nebo večerním hostem. Černá káva s mlékem, rohlík, silné viržinko a pak prudké vzplanutí tvořily rituály, které se odehrávaly za tajné spoluúčasti policejních úředníků. Kniha, doplněná řadou unikátních fotografií, vychází z původního rakouského vydání s komentářem Friedricha Saathena.

Tuto knihu právě čtu a je velmi zajímavá... Je sice velmi malá a tenká, ale to nevadí... Doporučuji!La vera storia di Sissi

22. listopadu 2009 v 11:39 | Vnikuš |  Videa

Sissi L'Imperatrice Ribelle

22. listopadu 2009 v 11:30 | Vnikuš |  Filmy o Alžbětě
Našla jsem velmi pěkný a zajímavý film o Sisi, ale je bohužel v italštině... ale myslím si, že Vám to nebude vadit
Tak příjemné pokoukání!

Zde je trailer k filmu:

a zde celý film:
Mé video s obrazy a fotografiemi Sisi

15. listopadu 2009 v 13:49 | Vnikuš |  Videa
Tak jsem vytvořila další video s krátkým životopisem Sisi. Tentokrát s písní You are not alone od Michaela Jacksona!

František Josef - životopis

7. listopadu 2009 v 19:59 | Vnikuš |  František Josef

František Josef I.

Rakouský císař

Datum narození: / datum úmrtí:
18.08.1830 / 21.11.1916
Místo narození:
Laxenburg
Znamení:
Lev


Rakouský císař, český a uherský král František Josef l. se narodil 18.8.1830, jako syn Žofie Bavorské a Františka Karla.

Od mala byl vychováván svou ctižádostivou matkou jako císař. Pěstovala v něm pocit výjimečnosti, který ho dovadl k izolovanosti a autokratické sebedůvěře.
Za celý život si nenašel cestu ani ke svým sourozencům. Už jako třináctiletý nastoupil službu plukovníka v armádě.

František velmi brzy převzal vládu a tím se mu dostalo širšího vzdělání. Miloval kreslení, ale hudbě příliš nerozuměl. Jen jeden rok mu trvalo seznámení s právy a státovědou.

2.12.1848 se v Olomouci bratr jeho otce Ferdinand I. zřekl trůnu. Svěřil vládu osmnáctiletému Františku Josefu l. Ten během své vlády potlačil revoluci, obnovil velmocenské postavení Rakouska v italské a německé oblasti. Ve vnitřní politice odvolal ústavu, obnovil absolutistické zřízení a sám převzal vládu v roce 1852. Neměl ale dostatek politických zkušeností.

V průběhu krymské války /1854 - 1856/, si Rakousko znepřátelilo Rusko. Nesprávná kalkulace přivedla Františka Josefa do války s Francií a Sardinií / 1859/. František se jako vojevůdce příliš neosvědčil. Po několika porážkách mocensky vyklidil italskou oblast a nedokázal zabránit vzniku italského státu.

Po roce 1867 se monarchie rozdělila na dvě části. Měla dvě hlavní města, dva parlamenty, složitý systém společných a oddělených ministerstev.

František Josef l. bránil až do své smrti další federalizace říše, dodržoval ústavu a vyrovnání.
V roce 60. výročí císařova nástupu na trůn došlo k anexi Bosny a Hercegoviny , která vyvolala mezinárodní krizi. Šest let na to vypukla první světová válka.

František Josef l. měl s Alžbětou Bavorskou čtyři děti: Žofii,Giselu, Rudolfa a Marii Valérii.
I když svou ženu František miloval, jejich vztah jim kazila jeho matka Žofie, extravagance Alžběty a hlavně jeho citový chlad.

František Josef l. zemřel po 68 letech vlády 21.11.1916. Byl pohřben v kapucínské kapli ve Vídni.

Pěkné video

7. listopadu 2009 v 18:01 | Vnikuš |  Videa
Na youtube je pěkné dokumentární video o Sisi v němčině... Herečka sice není tak pěkná jako Elisabeth, ale video je povedené. Ale přijde mi trochu divný, jak si "Sisi" sundá vlasy, šaty, masku a je z ní obyčejný člověk.. no posuďte samy:

Ahojky

6. listopadu 2009 v 21:55 | Vnikuš |  Novinky o blogu;-)
Ahoj milí obdivovatelé císařovny Alžběty. Velice se Vám omlouvám, že jsem na tento blog už hodně dlouho nepřidala, ale nemám moc času... Škola... učení... no znáte to :o)
Ale slibuji, že budu brouzdat na netu a budu přidávat různé věci o Sisi a její rodině. Doufám, že se na mne nezlobíte... A slíbila jsem Vám nové záhlaví na blog, ale moc se mi nepovedl a přijde mi takový moc jednoduchý... Budu muset hledat a hledat, abych měla povedené záhlavko :o) Tak to bude asi pro dnšek vše a asi budu pracovat na záhlaví... Tak se mějte pěkně a dobrou noc! Vaše Niky