Září 2009

Velmi pěkné video!

24. září 2009 v 16:15 | Vnikuš |  Videa
Na you tube jsem našla velmi pěkné video s obrazy a fotkami Sisi(malé upozornění: úplně první a úplně poslední fotka není Sisi, ale císařovna Zita, manželka Karla I.)


Velmi pěkný obrázek Sisi

23. září 2009 v 14:18 | Vnikuš |  Žofie
Sisi_20Na netu jsem našla velmi pěknou fotku Sisi

Ze Ženevy do císařské hrobky (II. část)

19. září 2009 v 21:06 | Vnikuš |  Alžběta

Ze Ženevy do císařské hrobky (II. část)

Čtvrtek v 15:51 | císařovna Alžběta
Generalanzeiger der Haupt - und Residenzstadt München 15. září 1898
Císařská rodina pronajala takzvaný 'dvorní salonní vagon pro převoz mrtvých' u 1. železniční společnosti pro převoz mrtvých železnicí. Vážil devět tun a byl lakován zelenou a černou barvou. Vnitřek vagonu sestává ze dvou oddělení, většího pro rakev s mrtvým, menšího pro doprovod. Stěny a strop jsou potaženy černým a zeleným suknem, okna jsou zastřená černými hedvábnými záclonkami. Podlahu pokrývají černé koberce s bílým vzorkem. Uprostřed většího oddělení stojí katafalk. Rakev byla zhotovena v dílnách Hofburgu. Stála na šesti zlatých nohách, byla potažena černým sametem a na víku se skvěl velký kříž z pravé zlaté látky.2

Ze Ženevy do císařské hrobky(1.část)

19. září 2009 v 21:02 | Vnikuš |  Alžběta

V tento čas, přesně před 111 lety se celá Vídeň ponořila do ponurého ticha, jaké sebou přináší jen smrt. Všude vlaje černý flór a Vídeňané s morbidní zvědavostí sobě vlastní přihlížejí poslední cestě své panovnice. Už jen malý okamžik a císařovna ukončí své toulky světem v rodinné hrobce Habsburků vedle svého jediného syna.
Ačkoliv během posledních let života se o Alžbětu lidé přestali zajímat, její násilná smrt otřásla celým světem a naplnila noviny palcovými titulky. Snad nikdy se toho tolik o císařovně nepsalo jako v tom týdnu od jejího zavraždění po pohřeb. Ale lidé spíš ani tak netruchlili pro zavražděnou,
jako cítili se starým a utrápeným mocnářem, kterému osud zasadil další ránu.

111. výročí smrti císařovny Alžběty - Sisi

10. září 2009 v 16:02 | Vnikuš |  Alžběta
Dnes je 10. září a pro mnoho obdivovatelů císařovny Sisi to znamená den její smrti. V sobotu 10.9.1898 Elisabeth bodl do srdce anarchista Lucheni. Bylo ji pouhých 61 let. Pro některé lidi je Sisi velmi krásná, rozporuplná a velmi nešťastná osobnost. Tak pro ty, kteří Sisi ještě neznají, tu mám malý životopis: Sisi se narodila v rodině bavorského vévody Maxmiliána a jeho manželky Ludoviky, v neděly dne 24.12.1837(s jedním zoubkem, což je považováno za štěstí ostatně, jako neděle a Štědrý den) Dne 24.4.1854 se provdala za svého bratrance rakouského císaře Františka Josefa I. Bylo ji 16 let. Narodili se jí 4 děti, z toho bylo její nejoblíbenější dcerka Marie Valérie(Valérie je starý název Maďarska- přečetla jsem to v jedné knize). Sisi velmi ráda jezdila na koni a chtěla si udržet svou štíhlost(v pase měla 50 cm) a svou krásu, proto zkoušela různé masky, hodně cvičila( ke konci svého života si oblíbila velmi rychlou chůzi, dalo by se říct, že spíš běh). Hodně cestovala, aby se vyhnula různým ceremoniálům, oslavám, atd... Etiketa byla pro ni velmi těžkou přítěží. Tak to byl císařovnin život, a pokud se chcete o Sisi dozvědět více, tak si udělejte výlet do Vídeňského Hofburku, kde je od roku 2005 "Sisi muzeum", já tam byla a velmi doporučuji! Tak to už je vše. A doufám, že dnes všichni její obdivovatelé na naši císařovnu budou vzpomínat.


Elisabeth- I belong to me!

5. září 2009 v 12:44 | Vnikuš |  Videa


Moc pěkná písnička z muzikálu Elisabeth