Červenec 2009


Habsburkové a nadpřirozeno

20. července 2009 v 20:11 | Vnikuš |  Knihy o Alžbětě a o její rodině
I když se o nich příliš nemluví, paranormální jevy existují: předpovědi a vize budoucnosti, zjevování zemřelých, duchů a další podobné skutečnosti po staletí provázely i habsburský rod.
Tato kniha nabízí pohled do neznámého, tajemného světa parapsychologie, počínaje proroctvím Francouze Nostradama přes v 19. století tak oblíbené spiritistické seance až po mimosmyslové jevy, které - dlouho utajované - mohly být konečně zveřejněny.
Dozvíme se o domech, v nichž strašilo, o záhadných zjeveních viditelných jen pro někoho, o věštbách a dalších podivných, pro nás dosud nevysvětlitelných jevech, o nichž se autorka dočetla v tajných archivních materiálech či je získala přímo od členů někdejší rakouské císařské rodiny.
Moje hodnocení: Napíšu po přečtení knížky.

Hofburg+Sisi muzeum

16. července 2009 v 9:32 | Vnikuš |  zajímavosti
Jak víte z předešlého článku, tak jsem byla 27. 6. ve Vídni a náramně jsem si to tam užívala. V Sisi muzeu to bylo strašně krásné a Ti, kteří se do Sisi muzea chystáte, tak se máte opravdu na co těšit, je to tam kráááááááásné! Nejdřív se jde přes komnaty, kde je nádobí, které patřilo už Marii Terezii(je ho tam strašně moc), jsou tam i nějaké ty bisty a sošky(hlavně Sisi a Franze Josepha. Potom se jde po schodech nahoru, kde v jedné místnosti je velký model Hofburgu. A pak už vstupujete do Sisi muzea... Nejdřív u vchodu uvidíte posmrtnou masku Sisi. Pak se vejde do místností, kde jsou její šaty, dopisy, pár obrazů a dokonce i injekční stříkačka! Později můžete vejít do takové místnůstky, kde jsou černé šaty Alžběty, které nosila. Pak se projde uličkou, kde jsou sochy Elizabethy. Když už jste unavení, můžete se posadit a kuknout na krátké filmíky o Sisi... V další komnatě jsou Alžbětiny repliky účesů, její nejslavnější obrazy a měla tam být i socha z uherské korunovace, ale nebyla tam.Dokonce tam byla replika císařovnina kupé k vlaku. A pak už se vstupovalo do komnat císaře. V jedné části audio průvodce můžete dokonce slyšet nahrávku císaře. A potom už pokračují komnaty císařovny( před koncem císařových komnat za dveřmi je dokonce malý zvonek, na který vždy císař zazvonil a tak "ohlásil" Sisi, že jde k ní). V císařovniných komnatách je její ložnice, oblékárna, jídelna... je toho strašně moc a myslím, že to na každého človíčka udělá velký dojem.


Vídeň!!!!

12. července 2009 v 21:34 | Vnikuš |  zajímavosti
Tak 27.6. jsem tam konečně byla:ve Vídni! Velmi se mi tam líbilo. Byla jsem v Sisi muzeu(Hofburg), Schönbrunn, Kapucínská hrobka a Prátr. Bylo to tam super.
Zde jsou fotky:

Hofburg
Hofburg 2


Nádobí v Hofburgu
Bista Elizabeth


Socha Sisi


Bista Franze Josepha


Tohle je podle mě hrobka malé Sophinky-dcery Sisi a Franze Josepha... ale nevím to jistě
Hrobka Sisi, Franze Josepha a Rudolfa
Schönbrunn

Milí obdivovatelé Elisabeth

9. července 2009 v 23:24 | Vnikuš |  Novinky o blogu;-)
Milí obdivovatelé Alžběty, moc se Vám omlouvám, že jsem nepřidala na svůj blog žádný nový článek. Za nějakou dobu Vám popíši jaké to bylo ve Vídni a také sem přidám nějaké fotky, nebojte se, je jich spousty a spousty... A také udělám nový design blogu, doufám, že se Vám bude líbit. Tak se mějte hezky, Vaše Nikuš